• O Klubie

Klub Pol-Survival PTTK działający przy Oddziale PTTK w Rzeszowie należy do najstarszych tego typu w kraju. W 2023 r. obchodził swoje 40-lecie. Liczy ponad 500 członków z całej Polski. Wielu należy do niego trzy, a nawet cztery dekady. Najmłodszy członek ma 6 lat i należy do Pol-Survivalu od pierwszego roku życia, a najstarszym członkiem jest założyciel naszego Klubu „PIGMEJ”, który skończył    87 lat i jest cały czas aktywny. Kto nie wierzy, niech odwiedzi jak najszybciej naszą siedzibę przy ul. Matejki 2, gdzie w klimatycznej piwnicy spotykamy się w każdą środę w godzinach 16.00 do 18.00. Jest wtedy czas by przy herbatce i ciastku porozmawiać o planach, nowych wypadach, posłuchać o formach naszej aktywności, pooglądać klubowe zdjęcia (GALERIA ZDJĘĆ) i pamiątki.
          W okresie tak długiej działalności przez Klub przewinęło się kilkanaście tysięcy ludzi chcących sprawdzić się i przeżyć przygodę na łonie natury i w towarzystwie lubiących wędrować. Obecnie już trzecie i czwarte pokolenie bierze czynny udział w naszych wyprawach i szkółkach przygotowujących do zdobycia nowych umiejętności.
          Bardzo zależy nam, aby dołączyły do Pol-Survivalu nowe osoby, szczególnie takie, które wahają się czy poczują klimat wędrowania, czy sprawdzą się w terenie, czy pokonają fizycznie wyznaczone kilometry niekiedy w deszczu, upale bądź chłodzie. Bardzo zachęcamy, aby odważyć się ten pierwszy raz, złapać bakcyla i iść, po prostu iść. Ruch to zdrowie zwłaszcza w miłej atmosferze wśród uśmiechniętych ludzi. Ruch to lekarstwo na samotność. Kilometry przeliczamy na punkty wpisywane do specjalnych książeczek celem przyznania odznak turystycznych, a uśmiechy, wspólnie spędzone godziny w górach, niekończące się rozmowy i nowe przyjaźnie zapisujemy w sercu. Wystarczy pojechać ten pierwszy raz!
          Pol-Survival specjalizuje się także w organizacji spływów kajakowych na wodach polskich, jak również zagranicznych, których w sezonie bywa kilkanaście i każdy może znaleźć dogodny dla siebie termin.
    Umożliwiamy również wyjazdy na narty, także skitourowe, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, osoba w każdym wieku może nauczyć się jazdy na nartach od podstaw. Jako Klub organizujemy również wyjazdy świąteczne (na Boże Narodzenie i Wielkanoc) oraz sylwestrowe do najbardziej urokliwych górskich miejscowości. Poznajemy wówczas wspaniałe góralskie tradycje. Tamtejsze stroje regionalne cieszą oko, a donośne śpiewy zostają w sercach na zawsze.
          Poprzez naszą stronę internetową pragniemy dotrzeć zarówno do osób, które były lub są członkami naszego Klubu, jak również do wszystkich tych, którzy chcieliby się do nas przyłączyć. Dlatego staramy się tutaj zamieszczać zarówno podstawowe informacje o Klubie – jego historii i obecnym funkcjonowaniu,  jak również wspomnienia z konkretnych imprez. Pragniemy odnowić stare kontakty, a także nawiązać nowe przyjaźnie….

Zarząd Klubu Pol-Survival:

Prezes Klubu: Piotr Curzytek